To blog opowiada o mojej końskiej pasji. Piszę tu o koniach i jeździectwie, mojej wielkiej miłości, o figurkach koni, które zbieram, marki Schleich-S... niemal o wszystkim, co jest związane z końmi.
Zapraszam do czytania!

środa, 6 czerwca 2012

Rasy koni - konie hanowerskie

W tym poście opowiem moim czytelnikom o koniach rasy hanowerskiej.
Zacznę od ogólnego opisu wyglądu koni tej rasy. Wiele koni tej rasy posiada duże głowy, o profilu prostym lub garbonosym.  Poniżej zamieszczam mały obrazek przedstawiający profile głów koni, żebyście mogli sobie wyobrazić jak w rzeczywistości wyglądają te profile.


Konie hanowerskie mają nieco długi grzbiet, co nie wygląda najgorzej przy kanciastym zadzie. Także duże kopyta sprzyjają skokom, w czym te konie są świetne. Nie brakuje im także ogromnej energii, którą chętnie wykorzystują w tym w czym są najlepsze, czyli w skokach.Występują w maściach podstawowych, głównie kasztanowatej i gniadej.

Teraz szczypta historii tej rasy.
Na początku XVIII wieku miasto w Niemczech - Hanower było pod wpływami Imperium Brytyjskiego.
W stadninie krajowej w Celle utrzymywano konie przeróżnych ras: konie pruskie, holsztyńskie, hiszpańskie, meklemburskie oraz konie rasy pełnej krwi angielskiej i półkrwi. Kiedy miasto Hanower zerwało związki z Brytyjczykami w roku 1837, do czasów motoryzacji hodowano tam dobre konie kawaleryjskie i robocze. Po II wojnie światowej powrócono do uszlachetniającego krycia ogierami innych ras, najczęściej końmi trakeńskimi i pełnej krwi. Celem tych wysiłków miało być uzyskanie nowoczesnego konia sportowego. Hodowcy uzyskali swój cel.
Wrzucam zdjęcie osobnika tej rasy. Prawda, że jego sierść pięknie błyszczy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz